Konnerud IL Ski søker trener for Junior/Senior gruppa & Team Konnerud

Skigruppas visjon: ”Konnerud Ski: et inkluderende fellesskap med fokus på mestring og utvikling”

Skigruppas mål: Aktivisere flest mulig barn, ungdom og voksne og gi disse et meningsfylt og variert skiidrettstilbud. Gi alle som deltar et sunt og trygt idrettsmiljø. Gi alle, uansett nivå, muligheter til å utvikle seg videre innen skiidretten. Vi vil utvikle gode skiløpere med høy kompetanse innen langrenn som senere, etter at den aktive karrieren er over, kan bidra aktivt som trenere og ledere. Vi skal legge til rette for og utvikle toppidrettsutøvere i klubbens rammer.Glede Engasjement Lagfølelse

Junior/Senior gruppa består av ca 35 aktive utøvere. Løperne er på ulikt nivå, og jobben vil handle om å gi oppfølging og å gjennomføre treninger og samlinger med et sterkt engasjement der alle blir sett. Hovedoppgaven er å skape et godt sportslig innhold med fokus på mestring og utvikling på våre fellestreninger, samlinger og konkurranser. Du vil inngå i et utvidet trenerteam bestående av 4-6 trenere hvor all aktivitet planlegges og koordineres sammen. Dette trenerteamet er organisert slik at Hovedtrener og trenere i 15-16 år samarbeider med Hovedtrener og trenere i Junior/Senior. Dette for å skape en rød tråd i arbeidet vi gjør. 15-16 og Junior/Senior miljøet vil til sammen bestå av over 50 aktive utøvere. I tillegg vil du være en del av et eget trenerteam og ressursteam som sammen håndterer aktivitetene i Junior/Senior gruppa og Team Konnerud.

Arbeidstiden er fleksibel, men i hovedsak vil den bestå av fellestreninger 2-4 ganger i uka. I tillegg legges det opp til ca 30-35 samlingsdøgn fordelt på borte- og hjemmesamlinger. Du vil i tillegg være en del av trenerteamet på Norgescup Junior. Vi oppfordrer alle trenere til å gjennomføre Skiforbundets trenerløype og delta på klubbinterne trenerkurs. Du vil rapportere til Hovedtrener for Junior/Senior.

Vi ser etter deg som:
– Har erfaring som langrennstrener eller egen aktiv karriere
– Har trenerkurs i langrenn, er idrettsstudent eller annen relevant utdanning
– Har god kunnskap om trening og langrennsteknikk
– Er god på å skape fellesskap og et godt treningsmiljø
– Har et sterkt ønske om å utvikle deg som trener
– Er fleksibel
– Har stor kapasitet og et brennende engasjement for trenerrollen og jobbe med menneskelig utvikling
– Kan jobbe i Team

Arbeidsoppgaver:
– Utarbeide felles årsplan og periodeplan i samråd med trenerteamet
– Være med i planlegging av og gjennomføre 2-4 fellestreninger i uka
– Være med i planlegging av og gjennomføre samlinger (ca 25-30 døgn)
– Være med i planleggingen og gjennomføringen av Norgescup for Junior (4 helger + Senior NM og evt Jr VM mønstring)
– Være med i planlegging og gjennomføring av hjemmesamlinger
– Lage et differensiert opplegg etter utøvernes fysiske nivå og ambisjonsnivå
– Individuell oppfølging av utvalgte utøvere – herunder treningsplanlegging, oppfølging av treningsdagbok, evaluering etc.
– Bidra i klubbens sportslig utvalg
– Andre arbeidsoppgaver kan tilkomme

Vi kan tilby:
– Et stort felleskap med mye glede, engasjement og lagfølelse
– Trenerkurs
– Trenerforum med øvrige trenere i Konnerud IL Ski
– Muligheter for videre karrieremuligheter med økte utfordringer i Konnerud Ski
– Et resurssterkt støtteapparat
– Konkurransedyktige betingelser

Er du vår neste trener i Junior/Senior gruppa & Team Konnerud som skal bidra til at vi utvikler oss videre som klubb?

Søknad sendes til Sportslig leder og Hovedtrener ved: Mads Granrud Madsgård: mads.g.m@hotmail.com
Søknadsfrist: 15. april 2020.

Oppstart er ønskelig fortløpende. Avtale rundt dette kan inngås. Planlagt oppstart for gruppa er begynnelsen av mai.

For mer informasjon ta kontakt med:

Mads 95239556 mads.g.m@hotmail.com
Sportslig leder og hovedtrener, Konnerud IL Ski

KONNERUD IL SKI SØKER JUNIORTRENER LANGRENN (pdf)