Ringkollstafetten/KM-stafett – diskvalifikasjon av lag

Vi viser til rennreglementets pkt 327, som lyder:

327 Stafettrenn

327.1 Definisjon

327.1.1 Stafettlaget består av 3 eller 4 deltakere i henhold til programmet for rennet (evt. annet fastsatt antall). Hver deltaker kan kun gå 1 etappe pr. renndag.

Regel  352 lyder slik:

352.2 Diskvalifikasjon

352.2.1 Diskvalifikasjon skal kun brukes for større regelbrudd og for regelbrudd med en klar innvirkning på det endelige resultatet i konkurransen. Se pkt 223.2.6

352.2.2 I tillegg skal en løper automatisk bli diskvalifisert hvis vedkommende:

– konkurrerer i konkurransen under falske premisser

– setter i fare sikkerheten til personer eller eiendom eller faktisk forårsaker skader

– går mer enn en etappe i en stafett (pr. renndag, se pkt 327.1.1).

 

Juryen har i møte 6. januar besluttet følgende:

Vikersunds 1. lag i kvinner junior diskes, det gjør også Ringkollens 2. lag.
Ny rekkefølge i kvinner junior blir da:
pl.          Konnerud 1. lag
pl.          Ringkollen 1. lag
pl.          Bevern 1. lag
pl.          Konnerud 2. lag
I menn junior diskes også Konnerud 3. lag

 

Korrigert resultatliste: Ringkollstafetten-KM stafett 2014

 

Det er sterkt beklagelig at juryen må diske lag, men regelverket er klart på dette punkt og stafetten var Kretsmesterskap, andre lag har dessuten blitt disket for tilsvarende forhold for noen år tilbake.

Arrangør vil legge vekt på en tydelig presisering av reglene neste år.

Diskvalifikasjonen fører til at KM-medaljer i kvinner junior da må returneres Buskerud Skikrets (postadresse: Schwartzgt. 6, 3043 Drammen) og nye medaljer må sendes nye medaljevinnere.

Følgende klubber må returnere sine medaljer:

Gull                        Vikersund lag 1                Mathilde Rønning, Ragnhild Rønning, Agnes Irene Longfjeld

Sølv                       Konnerud lag 1                 Marte Klausen, Marte Norbom Killingstad, Anna Marie Weel

Bronse                 Ringkollen lag 1                Mia F. Thorvaldsen, Maren Korgerud, Camilla Langdalen

 

Følgende klubber vil få tildelt nye medaljer:

Gull                       Konnerud lag 1                 Marte Klausen, Marte Norbom Killingstad, Anna Marie Weel

Sølv                       Ringkollen lag 1                Mia F. Thorvaldsen, Maren Korgerud, Camilla Langdalen

Bronse                 IL Bevern lag 1                  Aurora Moholth, Siri Moholth, Line Dugstad

 

 

Med vennlig hilsen

Liv Høgli

administrasjonssjef